55 sprawdzonych sposobów na najlepsze nagłówki internetowe

Nie wiem jak Ty, ale ja zaraz po napisaniu wpisu mam ochotę od razu go opublikować. Chcę jak najszybciej sprawdzić, jaki będzie odzew czytelników, ile będzie odwiedzin, udostępnień czy komentarzy. Jedyne, co mnie przed tym powstrzymuje, to świadomość, że to, ile osób przeczyta mój wpis, zależy od jednego zdania, którym jest nagłówek.

Dlaczego nagłówek Twojego artykułu jest tak ważny?

Po opublikowaniu wpisu informujesz swoich czytelników o jego istnieniu za pomocą takich kanałów jak newsletter, Facebook, Twitter itp.

Rzecz w tym, że każdy to robi, przez co informacja o Twoim artykule może zaginąć w gąszczu innych informacji, jakimi Twój czytelnik jest bombardowany. Sprawa wygląda tak jak na szybkiej randce, masz tyko chwilę, aby zainteresować drugą stronę swoją osobą.

Czas na brutalną prawdę. Twój artykuł może być świetny, ale bez dobrego nagłówka masz nikłe szanse na dużą liczbę odwiedzin oraz dużą liczbę udostępnień w mediach społecznościowych.

To właśnie z tego powodu, zanim opublikuję wpis, przygotowuję od 20 do 50 nagłówków, często prosząc inne osoby o pomoc w wybraniu tego najlepszego.

Nagłówki typu lista (wyliczanki)

Nagłówki tego typu to prawdziwy killer. Buzzsumo przeanalizował 100 milionów artykułów pod kątem ich wiralności w mediach społecznościowych. Artykuły z wyliczankami są najczęściej udostępnianymi treściami w sieciach społecznościowych zaraz po infografikach!

W czym tkwi …czytaj więcej