E-commerce dla branży wędkarskiej. Case study Taimen

taimen_stronaglowna

Zbudowanie stabilnego i funkcjonalnego sklepu internetowego to podstawa w przypadku marki z bardzo rozbudowaną ofertą. Dziś opowiadamy, jak zmierzyliśmy się z wyzwaniem stworzenia e-commerce dla firmy globalnie dystrybuującej swoje produkty.

„Wykonanie tak dużego sklepu, adresowanego dla odbiorców z całego świata, było dla nas olbrzymim wyzwaniem.
Wielość wersji językowych, rozbudowana komunikacja Web Services z systemem SAP oraz wymagające sporego zaangażowania programistycznego systemy rabatowe pokazały, jak dużym zleceniem było przygotowanie nowego sklepu dla firmy Taimen.
Efekt końcowy, satysfakcja klienta i ciągłe poszerzanie rynków zbytu pokazuje, że podołaliśmy temu wyzwaniu.”

Damian Sinior
Sales Director
Media4U

O projekcie

Marka Taimen to światowy dystrybutor akcesoriów wędkarskich, oferujący szeroką gamę produktów, zarówno własnych, jak również innych producentów. Główną gałęzią oferty są materiały muchowe.

Odpowiednia forma prezentacji produktów, które posiadają wiele odrębnych cech, była jednym z wyzwań, przed jakim stanęło Media4U podczas przygotowywania nowej platformy e-commerce dla marki Taimen.

Kolejne ważne założenie we współpracy z Klientem to kierowanie oferty produktowej nowej platformy do jak najszerszego spectrum odbiorców. W związku z tym powstała idea przygotowania serwisu w kilkunastu wersjach językowych. Dzięki temu możliwe będzie dotarcie do klientów ze wszystkich krajów świata.

Planowanie

Specyfika branży, w jakiej działa Klient, wymagała od nas opracowania dedykowanych rozwiązań oraz odpowiedniego zaplanowania użyteczności strony. Na tym etapie powstał projekt wspomnianej platformy e-commerce, w której produkty …czytaj więcej