Bestseller z Piotra i Pawła, czyli wydawniczy sukces DecoMorreno

decomorreno oryginał
Czy memy mają wartość? Oczywiście, że tak – jeśli tylko ich bohaterowie potrafią z nich korzystać. Hitem ostatnich dni jest Cacao DecoMorreno, w którego opakowaniu ktoś dopatrzył się podobieństwa do książkowej okładki. Reakcja marki okazała się bezbłędna, jednak na całym zamieszaniu korzysta nie tylko producent kakao.

Mem jak błyskawica

Trudno zrobić dobrego mema. Takiego, który w kilka godzin opanuje internet i zacznie żyć własnym życiem w wielu odsłonach. Nie wiemy, czy oryginalna publikacja była zupełnie nieplanowana. Ot, zwykły internetowy żart w grupie na Facebooku. Nie wiemy też, kiedy w nurt memowej komunikacji rzucili się przedstawiciele marketingu producenta. Wiemy natomiast, że doskonale wykorzystują szum wokół twórczości DecoMorreno.
Gdy powyższy skrin zaczął zdobywać coraz większą popularność, DecoMorreno (autor) pojawił się na lubimyczytac.pl i niemal natychmiast zebrał setki pozytywnych ocen.
.
Tuż potem firma jeszcze bardziej podkręciła szum wokół siebie i zorganizowała na swoim facebookowym profilu konkurs. Tym samym wysłany został czytelny sygnał: My też świetnie się bawimy!
.

konkurs-decomorrenoReakcje marki – reakcje mediów

Na osobną uwagę zasługuje w …czytaj więcej