Kampania z blogerami krok po kroku

 kampania z blogerem

W poniższym artykule opiszę jak przeprowadzić skuteczną kampanię z blogerami. Będę posiłkować się ich przykładami, które przeprowadziliśmy/ przeprowadzamy dla naszych klientów. Postaram się pokazać jak najwięcej szczegółów, bez łamania warunków NDA oraz etyki współpracy z klientami.

Krok pierwszy: cel do osiągnięcia

Nie jesteśmy w stanie przeprowadzić żadnej kampanii bez wcześniej wyznaczonego celu. Co chcemy osiągnąć? Zwiększyć świadomość marki? Zrealizować cele sprzedażowe? Osiągnąć określoną liczbę rejestracji? A może podnieść swoją pozycje w wynikach wyszukiwania Google? Cokolwiek próbujemy zyskać – musimy to ustalić zanim przystąpimy do pracy.

Przykład 1:

Jeden z naszych ostatnich klientów miał, z pozoru bardzo prosty cel do zrealizowania: podnieść pozycje w Google swojego sklepu internetowego z feromonami. Zlecił nam znalezienie blogerów o tematyce lifestyle, których blogi mają minimum TrustFlow (wskaźnik MajesticSEO) na poziomie 20. Okazało się, że blogerek chętnych umieścić wpis o feromonach z linkiem, jednocześnie spełniających warunek TF na poziomie minimum 20 i oferujących rozsądną cenę nie ma zbyt wiele. Sam etap poszukiwań zajął w tym przypadku około dwa tygodnie.

Oprócz TF braliśmy również pod uwagę wiek domeny, a także częstotliwość publikacji. Tak, aby klient odniósł jak największą korzyść z publikacji, stworzyliśmy optymalną strategię content marketingową – wpisy na blogach o charakterze poradnikowym (m.in. ”Jak działają feromony?”, “Czy feromony są skuteczne?” itd.) …czytaj więcej