Meet Magento PL 2016 #mm16pl – relacja

„The future of eCommerce is the person” to jedno zdanie z prelekcji biznesowej Alexandra Kitova oddaje klimat całego niezwykłego wydarzenia jakim było Meet Magento PL 2016. Konferencja odbyła się w Poznaniu w pobudzającym kreatywność miejscu jakim jest Concordia Design.

Konferencje Meet Magento

Seria międzynarodowych konferencji Meet Magento skupia pasjonatów e-commerce i jest świetną okazją do spotkań społeczności Magento, praktyków biznesu, firm wdrożeniowych, agencji, które mają pośredni lub bezpośredni wpływ na rozwój i promowanie platformy Magento. Dwudniowe spotkanie miało charakter praktyczno-warsztatowy, a lista prelegentów zarówno polskich jak i zagranicznych była imponująca. Pasjonaci technicznych aspektów Magento brali udział w warsztatach rozwojowych, a bardziej miękkie, ale istotne, tematy poruszane były na prelekcjach biznesowych. Każda z prelekcji powiązana była pośrednio z wdrożeniami Magento, jego przygotowaniem i organizacja, jak również skutecznym wykorzystaniem możliwości jakie daje ta platforma.

Wdrożenia na rynki zagraniczne

Simon Saneback poruszył istotne aspekty przygotowania wdrożenia na rynek zagraniczny. Nie zdziwiło nas, że dopasowanie i skuteczna analiza otoczenia to podstawa dobrego przygotowania ekspansji. Natomiast Simon zwrócił szczególną uwagę na różnice w biznesie i zachowaniach klientów pomiędzy rynkiem rodzimym, a zagranicznym. Kluczem do sukcesu jest zdefiniowanie tych różnic i wykorzystanie ich jako szansy do budowania swojej przewagi i trwałej relacji z klientem. Kolejni prelegenci zwracali uwagę na nowe …czytaj więcej