Byliśmy na Golden Marketing Conference 2016

Tegoroczna Golden Marketing Conference odbyła się pod hasłem „Be more human!” W jaki sposób prelegenci przedstawili nam to założenie?

Rozmawiaj z klientem

Z wystąpienia Rafała Brzoski dowiedzieliśmy się, że swego czasu InPost zainwestował 4 mln złotych w telewizyjną promocję paczkomatów. Kampania przyniosła około 1300 zrealizowanych przesyłek. Wyszło więc na to, że nakłonienie za pomocą reklamy telewizyjnej jednej osoby do skorzystania z paczkomatu kosztowało około 3000zł! Firma zrezygnowała z telewizji i postawiła na edukację klientów – landing page i opis usługi podlinkowany w sklepach pozwolił na kilkukrotne zwiększenie liczby klientów w ciągu kilku tygodni. Proste rozwiązania bywają najlepsze. GMC w całości poświęcona została temu, by nauczyć marketerów, jak tworzyć marketing bliski ludziom.

Dbaj o komunikat

Golden Marketing Conference to wydarzenie, które ściąga najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Praktyków, naukowców – ludzi, którzy potrafią zainteresować widownię swoją dziedziną. W ciągu dwóch dni konferencji wszyscy prelegenci, a wśród nich m.in. prof. Rafał Ohme, Paweł Tkaczyk czy Mateusz Grzesiak, pracowali na wspólny cel, którym było przekonanie ludzi reklamy do tego, by jak najwięcej uwagi wkładali w zrozumienie, kto jest odbiorcą ich przekazów. Co więcej – robili to nie tylko bazując na konkretnych przykładach, ale nawet wciągając …czytaj więcej