Nowy rok, nowa strategia!

Nadchodzi koniec roku, a wraz z nim czas refleksji i poważnych decyzji. Zwłaszcza tych biznesowych. Dla wielu jest to dość trudny i absorbujący okres, w którym muszą zmierzyć się raz jeszcze z wszystkimi sukcesami i porażkami minionego roku.

Czas końca roku to doskonały moment, aby przemyśleć swoje działania, nie tylko w sferze prywatnej, ale także biznesowej. Zastanawiamy się wówczas, czy podjęte decyzje były słuszne, czy jednak powinniśmy coś w nich zmienić. Analizujemy inwestycje, oceniając ich opłacalność, podsumowujemy działania marketingowe – czy przyniosły zamierzone skutki. Koniec roku to również czas rozplanowania budżetu na kolejny rok, dlatego aby dobrze to zrobić, musimy poświęcić nieco dłuższą chwilę na poważne przemyślenia.

Postanowienie noworoczne czy zaplanowana strategia?

Zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym, musimy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie – czy to kim jesteśmy (również jako marka), gdzie jesteśmy i co robimy, jest tym, do czego dążyliśmy. Czas na postanowienia noworoczne! I nie mamy tu na myśli tylko ograniczenia ilości słodyczy czy rzucenia palenia. Musimy postawić sobie cele. Nie mogą być to jednak wyimaginowane liczby ani działania. Trzymajmy się znanej wszystkim metody SMART. Tylko wtedy nasz „okręt” będzie płynął we właściwym kierunku.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Aby dobrze rozpocząć Nowy Rok, musimy najpierw uporządkować stary. Zacznijmy od podsumowania. Usiądźmy …czytaj więcej