Przykłady newsletterów na Wielkanoc – inspiracje i porady

newsletter na wielkanoc

Wielkanoc, to okres wielkiej mobilizacji – także w świecie marketingu. Jest to więc także czas, w którym skrzynki e-mail są wręcz zalewane mniej lub bardziej interesującymi newsletterami. Mają one za zadanie przykuć uwagę odbiorcy i oczywiście zwiększyć sprzedaż.

Przedstawimy pomysłowe przykłady newsletterów na Wielkanoc, które mogą być dla Was dobrą inspiracją.

Pomysłowo wpasuj się w temat

Podstawą interesującego i skutecznego e-maila jest dopasowanie się do tematu wiodącego. Jeśli dodatkowo zrobimy to w pomysłowy sposób, możemy być pewni, że nasza wiadomość spełni jeden ze swoich podstawowych celów – zainteresuje odbiorcę i przyciągnie jego uwagę. Warunek ten jest spełniony w przypadku newslettera Graham and Green – jest tematycznie, a przede wszystkim oryginalnie i pomysłowo. Dodatkowo oryginalne wyrażenie użyte w nagłówku skłoni do kliknięcia w wiadomość.

Newsletter: Graham and Green

Zaangażuj klienta!

Tego przykładu nie mogło zabraknąć, a to ze względu na fakt, że trafia on w dziesiątkę, jeśli chodzi o pomysłowość, tematyczność a także zaangażowanie odbiorcy. Mamy tu element wyzwania i coś co każdy z nas uwielbia – obniżki i promocje. Dość minimalistyczna, ale konkretna forma, w której zawierają się wszystkie pożądane kwestie. Już sam nagłówek wzbudza ciekawość!

Newsletter: Daniel Footwear

Użyj wezwania do działania

Podobnie jak w poprzednim przykładzie – istotą jest wezwanie do działania. West Elm zrobił …czytaj więcej