Wyszukiwarka w sklepie internetowym – przykłady

wyszukiwarka w sklepie internetowym

Dlaczego wyszukiwarka w sklepie internetowym jest tak istotna? Odpowiedź jest prosta, bo jeśli czegoś szukamy w Internecie to najczęściej korzystamy z wyszukiwarki.

W przypadku chęci znalezienia odpowiedzi na pytanie jest to np. wyszukiwarka Google, a gdy chcemy kupić jakiś produkt w konkretnym sklepie będzie to wyszukiwarka tego e-sklepu. Tak robi też Twój klient, dlatego wyszukiwarka w sklepie internetowym powinna być użyteczna i funkcjonalna. Poniżej przedstawię na przykładach główne cechy dobrej wyszukiwarki w sklepie on-line.

Wyszukiwarka w sklepie internetowym – na co zwracać uwagę?

1. Umieszczenie wyszukiwarki
Aby wyszukiwarka spełniała swoje zadanie musi być przede wszystkim łatwo dostępna i dobrze widoczna. Nie wystarczy jeśli umieścisz samą ikonkę lupki i niewielki pasek na wpisanie wyszukiwanego hasła – klient, może jej wówczas nie zauważyć.
Dobrze też jeśli przycisk powodujący wyszukiwanie hasła ma zamiast ikonki lupki wezwanie do działania, czyli “Szukaj” – to jeszcze bardziej ją uwidacznia i daje pewność co stanie się po wciśnięciu tego przycisku.

2. Poprawność wyników
Mam na myśli tu takie rzeczy jak dopasowanie wyników do wpisanego zapytania oraz ich aktualność – niedostępne produkty powinny być pokazywane na samym końcu i odpowiednio oznaczone.
Warto także aby wyniki było posortowane pod względem trafności do zapytania.

3. Podpowiadanie wpisywanych haseł
Dużym ułatwieniem dla klienta jest, gdy wyszukiwarka sugeruje ciąg dalszy zapytania …czytaj więcej