Skąd brać pomysły na wpisy na Facebooku?

Pomysł na wpis - Dzień Kobiet

Częstym problemem osób prowadzących działania w mediach społecznościowych jest brak pomysłów na wpisy na Facebooku. Jasne jest, że nie możemy umieszczać samych postów sprzedażowych – zależy nam na sprzedaży, ale ta nieuchronnie zmaleje jeśli nasi fani nie będą zaangażowani!

Pierwszym krokiem do tworzenia angażujących treści jest zastanowienie się/sprawdzenie jaki jest profil Twoich fanów (w jakim są wieku? Czy przeważa jedna z płci? Czym są zainteresowani? Na jakie treści reagują najlepiej?). To pozwoli na ustalenie podstawowej strategii oraz języka w jakim będziesz komunikować się z fanami. Kolejnym krokiem we wdrażaniu strategii jest zapoznanie się z narzędziem, którym operujesz. Sprawdź ile możliwości (formatów postów/reklam) proponuje Facebook. Nie poprzestawaj na jednym typie! Pamiętaj, że wszędzie jakość ma znaczenie – a o jakości Twojego profilu świadczy między innymi ilość formatów postów jakie wykorzystujesz – oczywiście nie tylko to

SOS! Czyli skąd brać pomysły na wpisy na Facebooku?

Oto moja propozycja kilku miejsc, z których sama korzystam. Pamiętaj jednak, że wiele zależy od branży w której działasz.

1. Życie codzienne – naprawdę! Nie dość, że może przynieść wiele inspiracji, pomysłów na posty na Facebooku to dodatkowo “ożywi” profil. Nie bój się co jakiś czas umieść na fanpage’u posta nie planowanego. Inspiruj się aktualnymi wydarzeniami. Bądź na topie.

2. Fanpage …czytaj więcej