Komunikacja marketingowa skierowana do kobiet, czyli o Femvertising w e-commerce

komunikacja marketingowa skierowana do kobiet

Zastanawiałeś się kiedyś jak powinna wyglądać komunikacja marketingowa skierowana do kobiet? Co na nie działa i jaki język do nich przemawia? Dlaczego tzw. femvertising staje się coraz bardziej popularny i czy rzeczywiście warto się nim zainteresować?

Jeśli Twoją grupą docelową są kobiety, warto przemyśleć w jaki sposób się z nimi komunikować. Dotyczy to zarówno Twojej strony internetowej, jak i e-mail marketingu czy profili w social mediach. Skłania nas do tego zwłaszcza rosnąca popularność trendu nazwanego ,,femvertising”, który jest niczym innym jak reklamą skierowaną do kobiet. Jest ona skonstruowana w sposób bazujący na ich realnych potrzebach, problemach i oczekiwaniach – w opozycji do (często krzywdzących) stereotypów, utartych schematów i nieprawdziwych uproszczeń.

Świat reklamy zachwycił się ideą femvertisingu, dlaczego zatem nie przenieść go nieco dalej? W artykule tym zastanowimy się, jak femvertising odnieść do e-commerce i wykorzystać jego potencjał w codziennej komunikacji skierowanej do Twoich odbiorców.

Dlaczego femvertising jest tak istotny?

Pojęcie femvertisingu zostało wprowadzone przez amerykańską agencję digitalową SheKnows Media, specjalizującą się w komunikacji do współczesnych przedstawicielek płci pięknej. Termin ten odnosi się do sposobu reklamowania, który wykorzystuje pro-kobiecy talent, komunikaty i obrazy do wzmocnienia pozycji kobiet oraz dziewcząt. To idea mówiąca o tym, że reklama może przyczynić się do równouprawnienia kobiet i jednocześnie sprzedawać …czytaj więcej