Wykorzystanie Marketing Automation w e-mail marketingu

Marketing Automation w e-mail marketingu

Głównym celem każdego biznesu jest sprzedaż – produktów, usług, wiedzy, idei czy wartości. Od kilku lat jedną z najczęściej pojawiających się potrzeb działów marketingu i sprzedaży jest wdrożenie działań Marketing Automation. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że pojęcie automatyzacji marketingu nie jest dziś obce żadnemu marketerowi, który chce osiągnąć sukces. Czym jest Marketing Automation i jak można go wykorzystać w prowadzonych działaniach e-mail marketingowych?

Marketing Automation, to możliwość automatycznego śledzenia zachowania odbiorcy, pozwalająca na – również automatyczne – dostosowanie formy i treści komunikatów do jego indywidualnych potrzeb. Dzięki odpowiedniej segmentacji bazy, personalizacji wiadomości, doborze odpowiedniego czasu oraz kanału komunikacji, narzędzia Marketing Automation dają możliwość prowadzenia komunikacji one-to-one, której oczekują od nas konsumenci (i której my sami, jako konsumenci, oczekujemy od marek). Taka automatyzacja działań marketingowych, to oszczędność czasu i pieniędzy, a także możliwość uzyskania wysokich zwrotów z inwestycji.

Jednym z najczęściej wykorzystywanych kanałów komunikacji z odbiorcami jest wciąż e-mail marketing. Trzeba przyznać, że dzięki Marketing Automation, stał się on jeszcze bardziej wydajną formą komunikacji z konsumentami.

Poniżej znajdziesz przykłady automatycznych kampanii e-mail marketingowych, których wdrożenie usprawni Twoją komunikację z odbiorcami.

Jak można wykorzystać Marketing Automation w e-mail marketingu?

Kampanie powitalne
E-mail marketingowe kampanie powitalne, to niezwykle efektywny sposób na zbudowanie lojalności nowych subskrybentów, oraz zachęcenie ich do …czytaj więcej