Wyszukiwanie głosowe Google, czyli zapytaj swoją wyszukiwarkę

wyszukiwanie_glosem

Google osiągnąwszy status jednej z największych i najbardziej wpływowych firm na świecie, wciąż zaskakuje nas innowacyjnymi rozwiązaniami. Wśród nich coraz częściej wspomina się wyszukiwanie głosowe Google.

Prognozy dotyczące tego sposobu wyszukiwania informacji są według wielu oderwane od rzeczywistości, nawet mimo faktu, iż już teraz stanowią ponad 10% wszystkich zapytań. Mało tego, znane firmy zajmujące się badaniami marketingowymi (takie jak ComSorce, ExpectLabs) przewidują, że do końca 2020 roku wyszukiwanie głosem stanie się wręcz powszechne. Liczba tego typu zapytań miałaby sięgać 200 bilionów, a sam system będzie rynkiem wartym około 40 bilionów dolarów! Takie przewidywania pokazują, że odpowiednia optymalizacja strony pod wyszukiwanie głosowe Google staje się absolutną koniecznością.

Wyszukiwanie głosem – dlaczego staje się popularne?

No właśnie, dlaczego wyszukiwanie głosem staje się tak popularne? Coś musi być na rzeczy, skoro już teraz wiemy, że jest najszybciej rozwijającym się sposobem na pozyskiwanie informacji. Nie bez znaczenia pozostaje tu doskonale wszystkim znana fraza „Google goes mobile”, która oznacza mniej więcej tyle, że jednym z głównych założeń optymalizacji stron internetowych w Google jest ich użyteczność na urządzeniach mobilnych. We wspomnianym 2020 roku jedynie 5% urządzeń mobilnych ma być wyposażonych w klawiaturę. Osoby lubiące przeglądać nowiny z dziedziny SEO z pewnością już jakiś czas temu zauważyły, że wyszukiwanie głosowe …czytaj więcej