Prezentacje 360°– dodatkowy sposób na prezentacje produktu

Jednym z często wymienianych trendów e-commerce jest tworzenie treści, których klienci sami poszukują. W ten trend wpisują się prezentacje 360°, jest to unikalna treść mogąca stać się tym samym Twoją przewagą na tle konkurencji. Dostawcy technologii do tworzenia prezentacji od lat obecni są na targach branży e-commerce, czy warto więc zainteresować się tym rozwiązaniem?

Czym są prezentacje 360°:

Prezentację 360° można najprościej zdefiniować jako interaktywne zdjęcie, które pozwala na obrót pokazywanego przedmiotu dookoła swojej osi. Obrót może uruchomić się automatycznie, poprzez kliknięcie w przycisk lub przeciągniecie wskaźnikiem myszy. Przykłady produktu pokazanego w prezentacji 360°:

  1. Kamera sportowa
  2. Mikser
  3. Odkurzacz

Technicznie prezentacja produktu powstaje dzięki połączeniu serii zdjęć zrobionych w odstępie o określoną ilość stopni. Użytkownik uzyskuje dzięki temu płynny ruch podczas wyświetlania kolejnych ujęć, odnosi więc wrażenie podobne do oglądania produktu w świecie rzeczywistym. W zależności od technologii, w jakiej stworzona jest prezentacja, poza samym obrotem produktu możliwe jest również:
– oznaczenie wybranych elementów wraz z opisem (np. cechy, funkcje),
– możliwość samodzielnego zbliżenia na dowolną część produktu,
– dodanie linków itp.

Korzyści rozwiązania:

Korzyści z wykorzystania prezentacji są w oczywisty sposób powiązane z lepszą możliwością pokazania produktu. Producenci sprzętu do tworzenia prezentacji oraz firmy tworzące prezentacje na …czytaj więcej