Czy warto inwestować w e-mail marketing w małej firmie?

e-mail-marketing-w-małej-firmie

Z roku na rok obserwujemy coraz większą liczbę powstających e-sklepów. Pokazuje to, jak przyszłościowym i dochodowym kierunkiem zdaje się być branża e-commerce. Nic w tym dziwnego – zakupy przez Internet wybiera coraz więcej osób. Konkurencyjne ceny, wygoda, większy wybór produktów – to wszystko cechy, które dają przewagę nad tradycyjnymi, stacjonarnymi sklepami. Jednak większa ilość sklepów internetowych to także większa konkurencja, co niejako wymusza stosowanie różnych form reklamy i promocji w celu przyciągnięcia klientów. Czy dobrą metodą będą newslettery? Czy e-mail marketing w małej firmie będzie skuteczny?

Jakie zalety ma e-mail marketing w małej firmie?

Do niewątpliwych zalet jakie posiada e-mail marketing należy przede wszystkim jego skuteczność w promocji oferty firmy, a także niski koszt. Ma to miejsce zarówno w przypadku małych, jak i dużych firm, oferujących produkty lub usługi. Ponadto, dzięki możliwości dokładnego raportowania, można tę skuteczność weryfikować i mierzyć, a co za tym idzie, wyciągać wnioski i ulepszać działania. Co najważniejsze – to właśnie za pomocą mailingów możemy dotrzeć do klientów z nowymi produktami, czy usługami, zaoferować interesujące promocje i rabaty.

E-mail marketing w małej firmie daje też doskonałe możliwości prowadzenia oryginalnych kampanii, co sprawdzi się idealnie właśnie w przypadku firm, które dopiero stawiają pierwsze kroki przy budowaniu relacji ze swoimi klientami.

E-mail …czytaj więcej