Jak pisać teksty na stronę internetową? Copywriting dla początkujących

jak pisać teksty na stronę internetową

Zaskoczyć, zaszokować, zaciekawić – trzy razy „za” jest odpowiedzią na pytanie, jak pisać teksty na stronę internetową. Zabij nudę, wpraw w osłupienie lub niedowierzanie, zainteresuj… po prostu zagraj na uczuciach.

Wyobraź sobie, że kurier właśnie przywiózł ci do domu, nowiutki, świeżutki, elegancko zapakowany, mega płaski, mega modny, w ogóle oj, oj, że aż ach, telewizor. No i rozpakowujesz, czym prędzej, to cacko, ale zanim zaczniesz cieszyć się jego walorami, twoje poczucie odpowiedzialności nakazuje ci zapoznać się z instrukcją obsługi.
Na pierwszej stronie: „Włącz i przenieś się w magiczny świat obrazu i dźwięku. Przygotuj się na wizualny orgazm…” Hmmm, sądzę, że po takim wstępie byłbym bardzo chętny i niecierpliwy obiecanych doznań. No, ale potem otwierasz sporą „książeczkę”, a tam opis techniczny, warunki użytkowania i konserwacji, przechowywania, zwrotu, reklamacji, gwarancji, odpowiedzialności, słowem – dużo mało romantycznych zdań i smutnych cyfr. Ja wiem, że te informacje są istotne, ja wiem, że muszą być, ale tak naprawdę…kto to czyta?

DECYZJA W MGNIENIU OKA

I tak jest właśnie z tekstami. Ludzie nie chcą, nie lubią, nie czytają treści, które ich nie dotyczą, nie obchodzą, nie zaciekawiają. A jeszcze gorzej jest w Internecie. Czytelnik w sieci nie czyta strony www, on ją przegląda. Wielki autorytet, znawca można powiedzieć, odkrywca w …czytaj więcej