Pomysł na promocję na Dzień Matki w e-sklepie

newsletter na dzień matki

Wielkimi krokami zbliża się 26 dzień maja czyli obchodzony w Polsce Dzień Matki. Wszyscy poszukują sposobu na uszczęśliwienie Mamy, a marketerzy stoją przed wyzwaniem jakie działania podjąć aby ten dzień przyniósł dodatkowe przychody w e-sklepie. Dziś pokażę pomysły na promocję na Dzień Matki w e-sklepie.

Dzień Matki w e-sklepie …

Dzień Matki jest tematem uniwersalnym, przepełnionym pozytywnymi emocjami a ponadto nadaje się do komunikacji w naprawdę wielu branżach..
Jak zatem Dzień Matki w e-sklepie można przełożyć na biznesowy sukces?
Poniżej kilka drobnych rad i pomysłów na ciekawe kampanii.

Po pierwsze – planuj z wyprzedzeniem – Nie daj się zaskoczyć Dniem Matki jak co roku zima zaskakuje drogowców ;). Wydaje się to zabawne bo nie jest to święto ruchome, ale wielu marketerów planuje działania dopiero kilka tygodni przed, a czasem może to być za krótki okres czasu na przygotowanie angażującej, ciekawej i nietuzinkowej kampanii reklamowej.

Po drugie – obierz swój punkt widzenia – Mianowicie na Dzień Matki można spojrzeć z wielu różnych perspektyw i w zależności od tego przygotować działania marketingowe. Możesz obrać bardzo powierzchowną perspektywę i oprzeć działania na pozytywnych emocjach i lekkich skojarzeniach – organizując konkursy czy też rozdając gratisy.
Możesz również spojrzeć nieco głębiej i sięgnąć po emocje takie jak duma z bycia matką, czy …czytaj więcej