Pozycjonowanie za granicę – jak zacząć? Na co zwrócić uwagę?

pozycjonowanie-po-angielsku

Tym razem opowiemy co nieco o szeroko pojętym pozycjonowaniu za granicę. To, że żyjemy w czasie postępującej globalizacji i umiędzynarodowiania się biznesu nie podlega żadnej wątpliwości, a wielojęzyczność stron internetowych jest już właściwie czymś powszechnym.

Czy jednak samo tłumaczenie treści wystarczy? Jak konkurować z innymi witrynami w światowej sieci? Jeżeli interesuje Cię skuteczne pozycjonowanie stron www za granicę pozostań z nami i czytaj dalej!

Identyfikacja rynku. Coś więcej niż pozycjonowanie po angielsku?

Decyzja podjęta, zabierasz się za pozycjonowanie za granicę. Zanim przystąpisz do pracy, zdefiniuj specyfikę kraju, który jest Twoim celem. Czy będzie to rynek amerykański, francuski, a może rosyjski? Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i potrzeby. Na przykład: dowiedz się jaki % wyszukiwań stanowią wyszukiwania z urządzeń mobilnych, wyszukiwania głosowe, jaki udział w rynku posiada Google (kłania się tu rosyjski Yandex), jak wiele osób wyszukuje hasła w języku angielskim i czy wobec tego powinno się inwestować czas w pozycjonowanie po angielsku. Zależności jest naprawdę wiele, warto jest się im dokładnie przyjrzeć.

Sukcesem w skutecznym pozycjonowaniu stron www za granicę jest przekonanie wyszukiwarki, że witryna pochodzi nie z Polski, a z wybranego przez nas kraju. W tej sytuacji musimy podjąć pierwszą ważną decyzję:

Budujemy nowe podstrony