Poznaj swojego szefa. Media4U na Politechnice Łódzkiej.

Trwa czwarty sezon wykładów eksperckich organizowanych przez ICT Polska Centralna Klaster. Media4U dołączyło do grona ekspertów prowadzących wykłady w ramach poszczególnych spotkań.

Spotkanie inauguracyjne, pod nazwą „Poznaj swojego nowego szefa” odbyło się 14 marca. Analogicznie do poprzedniej edycji, miało charakter wykładu związanego z wymaganiami stawianymi przez pracodawców w branży IT. Media4U reprezentował IT Department Manager – Michał Gwóźdź. Wraz z przedstawicielami innych firm z branży IT z regionu łódzkiego, należącymi do Klastra ICT, opowiadał o oczekiwaniach firmy względem nowych pracowników. Szczególny nacisk położono na kompetencje miękkie, których rozwijanie jest istotne dla osób dopiero rozpoczynających pracę w branży. Po prezentacji rozpoczęła się sesja pytań, podczas której studenci aktywnie włączyli się w dyskusję. Z ich perspektywy spotkanie z przedstawicielem firmy to nie tylko możliwość zdobycia ciekawej wiedzy, ale również poznanie ścieżki kariery prelegenta, co może mieć wpływ na obranie własnej drogi na rynku pracy. Najczęściej pytano o wymagania pracodawców w branży IT, wsparcie i ścieżki rozwoju w firmie oraz proces wdrażania nowych pracowników w standardy firmy. Studentów interesowały testy merytoryczne, jakie przechodzą kandydaci oraz to, czy dla pracodawcy bardziej liczy się doświadczenie, czy wykształcenie przyszłego pracownika.

– Pomysł organizacji Wykładów Eksperckich zrodził się na spotkaniu Zespołu Zadaniowego ds. Strategii Rozwoju i Promocji Klastra ICT. …czytaj więcej