Google wprowadza płatności za mapy – sprawdź nowe zasady

maps

Google wprowadza 16 lipca nowy system rozliczeń dla Google Maps. Z związane z tym konsekwencje odnoszą się do wszystkich firm posiadających mapę na swojej stronie. Podpowiadamy jak przygotować się na nadchodzące zmiany. Wystarczy wykonać kilka czynności, aby mapy na stronie internetowej wciąż wyświetlały się bez problemów.

Od 11 czerwca 2018 firma Google wprowadziła istotne zmiany związane z korzystaniem z interfejsu API Google Maps. Dotychczasowe 18 odrębnych API ‚s zastąpi podział na trzy podstawowe produkty: mapy, trasy i miejsca. Jednak podstawową zmianą jest nowy system rozliczeń, który zacznie działać od 16 lipca.

Zmiany cennika dotyczą zarówno dotychczasowych użytkowników planu Premium jak również użytkowników darmowych. Od teraz każdy musi założyć specjalne konto rozliczeniowe Google Cloud Platform i podpiąć pod nie kartę kredytową, niezależnie od tego czy wciąż mieści się w darmowym planie czy dotychczas już korzystał z płatnych funkcji. Plan standardowy i premium zostały połączone w jeden plan cenowy dla wszystkich podstawowych produktów. Warto dodać, że dzięki temu również użytkownicy standard będą mieć dostęp do działu wsparcia klienta.
Konto użytkownika można założyć pod adresem:

Co miesiąc każde konto będzie doładowywane przez Google na kwotę 200$ a korzystanie z usług do tego limitu będzie darmowe. Dodatkowe opłaty pojawią się po przekroczeniu podanego limitu. Widełki opłat zależą …czytaj więcej